• MP1000 Планетарна мешалка за бетон
  • MP1000 Планетарна мешалка за бетон

MP1000 Планетарна мешалка за бетон


  • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
  • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
  • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
  • Пристаниште:Кингдао
  • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T

Детали за производот

Ознаки на производи

1.уред за мешање

Сечилата за мешање се дизајнирани во паралелограмска структура (патентирана), која може да се сврти за 180° за повторна употреба за да се зголеми работниот век.Специјализирана стругалка за празнење е дизајнирана според брзината на празнење со цел да се зголеми продуктивноста.

2.Систем за пренос

Системот за возење се состои од мотор и стврднат површински запчаник кој е специјализиран дизајниран од CO-NELE (патентиран)

Подобрениот модел има помал шум, подолг вртежен момент и поиздржлив.

Дури и во строги услови на производство, менувачот може ефективно и рамномерно да ја дистрибуира моќноста на секој завршен уред за мешање

обезбедувајќи нормална работа, висока стабилност и мало одржување.

3. Уред за празнење

вратата за празнење може да се отвори хидраулично, пневматски или рачно. Бројот на вратата за празнење е најмногу три.

4.Хидрауличната единица за напојување

Специјално дизајнирана хидраулична единица за напојување се користи за да обезбеди енергија за повеќе од една порти за празнење.

5.Цевка за прскање вода

Облакот со вода за прскање може да покрие повеќе површина и исто така да го направи мешањето похомогено.

слики од планетарен миксер

型号

Модел

出料容量

Излез

(L)

进料容量

Влез

(L)

出料质量

Излез

(килограм)

搅拌功率

Моќност на мешање

(kW)

行星/叶片

Планета/лопатка

侧刮板

Странично лопатка

底刮板

Долна лопатка

CMP1500/1000

1000

1500

2400

37

2/4

1

1

8921637856_394596887

 

 

планетарен миксер 03 планетарен миксер04 планетарен миксер 04 планетарен миксер 05 планетарен миксер 06 планетарен миксер 07 планетарен миксер 08 планетарен миксер 09

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp онлајн разговор!