• MP3000 Планетарна мешалка за бетон
  • MP3000 Планетарна мешалка за бетон

MP3000 Планетарна мешалка за бетон


  • FOB Цена:САД $0,5 - 9.999 / парче
  • Мин. Количина на нарачка:100 Парче/парчиња
  • Способност за снабдување:10000 Парче/парчиња месечно
  • Пристаниште:Кингдао
  • Услови на плаќање:L/C,D/A,D/P,T/T

Детали за производот

Ознаки на производи

 

воведување на производот

 

CO-NELE MP серијаПланетарен мешач за бетон, наречен уште и Бетонски миксер, е истражуван, развиен и произведен со користење на напредна германска технологија.Овој вид на планетарен бетонски миксер има поширока примена од форсиран бетонски миксер со две осовини и има подобри перформанси на мешање за скоро сите видови бетон, како што се обичен комерцијален бетон, однапред излеан бетон, бетон со ниска пад, сув бетон, бетон со пластични влакна итн. реши многу проблеми со мешање за HPC (Бетон со високи перформанси).

 

бетонски ПЛАНЕТАРЕН МЕШАР

 

Карактеристики на CO-NELEПланетарен мешач за бетон, Мешалка за бетон:

Силни, стабилни, брзи и хомогени перформанси на мешање
Вертикално вратило, патека за движење на планетарна мешање
Компактна структура, без проблем со истекување на кашеста маса, економична и издржлива
Хидраулично или пневматско празнење

 

параметар на планетарен бетонски миксер

Ставка/Тип MP250 MP330 MP500 MP750 MP1000 MP1500 MP2000 MP2500 MP3000
Надворешен капацитет 250 330 500 750 1000 1500 2000 година 2500 3000
Влезен капацитет (L) 375 500 750 1125 година 1500 2250 3000 3750 4500
Влезен капацитет (kg) 600 800 1200 1800 година 2400 3600 4800 6000 7200
Дијаметар на коритото за мешање (мм) 1300 1540 година 1900 година 2192 година 2496 2796 3100 3400 3400
Моќност на мешање (kw) 11 15 18.5 30 37 55 75 90 110
Сечилото за мешање 1/2 1/2 1/2 1/3 2/4 2/4 3/6 3/6 3/9
Странична стругалка 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Долна стругалка - - - 1 1 1 2 2 2
Тежина (кг) 1200 1700 година 2000 година 3500 6000 7000 8500 10500 11000

детални слики на миксер за бетон

58921637856_394596887

 

1362706504382 7F3DA8AF20A4D8E19B0B48618998BBD832F70DF0_size31_w640_h480

Услуга пред продажба

*Дајте совет на клиентот

*Помогнете му на клиентот да го избере вистинскиот модел

* Фабрикувај според барањата на купувачот

*Оператори со воз за клиентите

*Технолошка консултантска поддршка за мешање на специјални материјали

*Обезбедете соодветен технички предлог

Служба по продажбата

*Помогнете му на клиентот да ја направи градежната шема

Инсталирање и тестирање на машината

* Расчистување на проблеми со локацијата

*Техничка размена

*Бесплатна телефонска линија: 0532-87781087

* Инженери достапни за сервисирање на машини во странство

миксер производ процес

 

 


  • Претходно:
  • Следно:

  • WhatsApp онлајн разговор!